چگونه پوست صورت مان را جوان و شاداب نگه داریم؟

 آیا شما هم به جوانسازی پوست تان اهمیت می دهید؟ آیا می دانستید با مزوتراپی صورت و مراقبت درست از پوست، می توانید پوست جوان و شادابی داشته باشید؟

مراجعین بسیار زیادی به کلینیک ها مراجعه می‌کنند و برای بهبود و جوان سازی پوست صورت شان به دنبال بهترین روش های درمانی هستند. اکثر متخصصان و کلینیک ها بهترین اقدام برای جوان سازی پوست صورت مزوتراپی را پیشنهاد می دهند زیرا که یکی از بهترین راه کارهایی است که می توانید برای کلاژن سازی پوست خود انجام دهید.

حالا در این مقاله به بررسی مزوتراپی پوست میپردازیم

کلمه مزوتراپی برگرفته از کلمه مزو که لایه سطحی پوست هست بعلاوه تراپی یعنی تزریق و درمان گرفته شده که در مجمئع یعنی تزریق به داخل لایه مزو پوست برای درمان و جوانسازی پوست .

مزوتراپی پوست چگونه انجام میشود و چه کاربردهایی دارد؟

این تکنیک در سال1952 توسط یک پزشک فرانسوی انجام شد و با اسقبال خوبی همراه شد در این روش با سرنگ های ریز انسولین مواد ویتامینی وارد مزودرم پوست میشود واین مواد شامل ویتامین ها و آنزیم ها و هورمون ها و عصاره گیاهان است به منظور سفت شدن و جوانسازی و از بین بردن چروک ها مورد استفاده قرار میگیرد.

با ورود سوزن به پوست جریان خون در سطح پوست بالا میررد و در نتیجه مشکلاتی که به خاطر ضعف خونرسانی ایجاد شده کاملا برطرف می شود اما این پروسه زمان بر هست و نیاز به درمان کامل و مستمر وجود دارد.

مزوتراپی صورت برای چه کسانی قابل انجام میباشد؟

تمام خانم ها و اقایان بالای 18 سال میتوانند از این روش درمانی استفاده کنند.

آیا مزوتراپی صورت دردناک است

در جواب این سوال باید بگویم اگر تزرق مزوتراپی صورت روی اصول انجام شود شما درد بسیار ناچیزی را تحمل خواهید کرد در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود مانند زایلاپی و بعد از 20 دقیقه از ماساژ زایلاپی روی صورت اثر بی حسی خوبی روی پوست ایجاد می کند که بهترین زمان برای انجام تکنیک مورد نظر هست.

تزریق داروی مزوتراپی چگونه انجام میشود؟

این تزریق به دو روش دستی و بصورت دستگاهی تزریق میشود  که بهترین روش بصورت تزریق دستی هست. در تزریق دستی 1-4 میلی دارو براساس کارایی و نوع دارو وارد پوست میشود که البته زاویه تزریق و مقدار دارو خیلی مهم هست و در این دوره شما این مسائل را کاملا اموزش میبینید.

آیا مزوتراپی صورت عوارض هم دارد؟

مزوتراپی صورت جز درمان های امن محسوب میشود چون کمترین میزان عوارض پوستی را به همراه دارد البته تجربه و مهارت فرد انجام دهنده خیلی اهمیت دارد و تمام این اصول در دوره آموزشی کاملا توضیح داده شده است. البته بیشتر این عوارض کوتاه مدت هستند مثل

التهاب و قرمزی پوست

درد

خارش

ظاهر شدن لکه تیره (خیلی نادر است و معمولا در پایان ماه اول از بین می رود)

مراقبت های قبل و بعد از مزتوراپی صورت

مراقبت های قبل و بعد مزوتراپی بسیار حائز اهمیت است و در نتیجه درمان کاملا موثر است. مراقبت های قبل از شامل

  • تمیز بودن پوست از لوازم ارایشی
  • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل اسپرین
  • عدم مصرف دخانیات در 10 ساعت قبل از انجام مزوتراپی

 و اما مراقبت های بعد از مزوتراپی شامل

  • عدم شستشو صورت با آب و محصولات بهداشتی به مدت 10-15
  • عدم استفاده از داروهای ضد التهاب
  • پرهیز از هر گونه دستکاری خارش محل تزریق

خیر نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاعلاقه مندی هاحساب
جستجو
ارتباط با ما